Лидерът Дунав с девета победа в регион Център на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
12-03-2023 16:49 | BGbasket.com

Лидерът в централния регион на мъжката ББЛ А група Дунав Русе записа трета поредна и общо девета победа за редовния сезон. Тимът се наложи над Чардафон Орловец в Севлиево с резултат 72:55 и активът му вече е 9-2. Днешният му съперник пък е с 5-6 и е на предпоследната позиция. В следващия кръг Дунав посреща втория Видабаскет, а Чардафон гостува на Чавдар Троян.

Символичните домакини започнаха мача отлично – със серия от 9:0, но Дунав бързо върна такава от 12:2. До края на първата част водачеството отново се смени, за да се стигне до 19:16 в полза на гостите. Равностойна игра през втората част запази малката им преднина и така се стигна до 38:33 на почивката.

Оспорвана и нискорезултатна трета част запази статуквото, като русенци отново имаха пет точки аванс и след 30 минути на терена при 51:46. Едва в началото на последния период разликата в полза на Дунав стана двуцифрена, а в оставащите минути се увеличи още.

Николай Николов записа 26 точки и 9 борби за победителите, 14 плюс 5 добави Стоян Ганев, а дабъл дабъл от 12 точки и 14 борби направи Теодор Трифонов. За Чардафон Ростислав Тончев се отличи с 21 точки и 8 борби.