Хебър спечели с 43 разлика по пътя към Финалната четворка за Купата на ББЛ

(сн. ББЛ)
12-03-2023 15:42 | BGbasket.com

Хебър се класира за Финалната четворка в турнира за Купата на ББЛ. Пред собствена публика в зала "Иван Симеонов" тимът записа категорична победа срещу Чавдар Троян със 113:70, след като водеше през цялото време на четвъртфиналния мач.

Домакините започнаха ударно мача и още след десет минути игра се откъснаха с 29:12. Те стреляха със 70% успеваемост под коша през първото полувреме, а освен това вкараха и 8 тройки в него и въпреки че вторият период бе много по-равностоен, на почивката разликата от 17 точки се запази, този път при 54:37.

Играта за кратко вървеше кош за кош след паузата, но след това Хебър отново вдигна оборотите и преди последната част се откъсна с 88:56. Това окончателно уби интригата в мача и до края той на практика се доиграваше.

Най-резултатни за успеха с по 23 точки бяха Христо Бъчков (11 борби) и Берк Мехмед (5 тройки). Методи Илиев записа 17 точки, с 16 и 7 борби е Юлий Арабаджийски. Методий Методиев има 13 точки, с 11 и 7 борби е Станислав Ваклинов.

За Чавдар Мариян Хубанов има 15 точки, а по 12 отбелязаха Камен Пенчев, Красимир Маринчевски (15 борби), Цветослав Острев и Максим Генов.