Миньор 2015 спечели дербито с Балкан -2

(сн. ББЛ)
08-03-2023 23:17 | BGbasket.com

Миньор 2015 се върна на победния път в ББЛ А група. В дерби от регион Запад, изиграно тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви Балкан -2 с 85:70.

След този двубой победителите днес остават лидер във временното класиране с баланс 16-2, докато отборът от Ботевград е трети с 13-5.

След равностойни начални минути, тимът от Перник взе инициативата и след първата част поведе с 19:14. Макар и с леко предимство за Миньор 2015, вторият период бе сравнително равностоен и на почивката разликата от 5 точки се запази, този път при 34:29.

Резултатността се вдигна значително след паузата, като символичните гости на няколко пъти повеждаха и с двуцифрен аванс, но преди решителната четвърт „зелените“ намалиха за 53:60. До края обаче воденият от Милен Дудев отбор, заради наказанието на Георги Младенов, отново вдигна оборотите и спечели убедително.

Миньор 2015 направи повече грешки от съперника си, но компенсира с по-точен мерник, като вкара и 14 тройки.

Боян Тенев бе най-резултатен за успеха с 19 точки (5 тройки). Николай Иванов реализира 18, Георги Бързаков има 17 и 8 борби, а 13 точки също с 8 борби добави Христо Гатев.

За Балкан -2 над всички бе Александър Гавалюгов с 23 точки и 9 асистенции. Стефан Михайлов отбеляза 14 точки, а дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби има Иво Корестилов.