Спартак Сандански спечели драма с Волтрон

(сн. ББЛ)
07-03-2023 23:28 | BGbasket.com

Спартак Сандански записа третата си победа за сезона в регион Запад, след като в изключително драматичен мач надви последния и все още без успех до момента тим на Волтрон с 85:83. Двубоят се проведе в зала „Триадица“ в София.

Двубоят започна със серия от обрати, като постепенно столичният тим взе леко предимство и след десет минути игра бе напред с 25:22. Нова поредица от размени на водачеството беляза началото на втория период, след което баскетболистите на Янко Янчев взеха инициативата и на почивката дръпнаха с 52:43.

Подемът в играта на Спартак продължи и след паузата, като преднината му достигна и 14 точки, но преди заключителната четвърт Волтрон се разигра и намали за 70:74. Драмата продължи и в оставащото време, когато домакините успяха и да поведат, но разликата в полза на който и да е от двата отбора така и не надвишаваше 4 точки. 20 секунди преди края точни наказателни удари на Стоян Кайнаров отново възстановиха равенството – 83:83. По всичко изглеждаше, че мачът отива към продължение, но при 3 секунди на часовника Никола Кольов бе фаулиран и изведе тима от Сандански напред с 85:83. Борис Войков пробва тройка със сирената в опит да спечели мача, но стрелбата му не бе точна.

Христо Тодоров реализира 18 точки за победителите. С 16 и 8 асистенции е Никола Кольов, а Иван Димитров има 14 точки и 7 борби.

За Волтрон Стоян Кайнаров бе над всички с 26 точки, 11 борби и 7 асистенции. Борис Войков наниза 17 точки, Максим Лезгинов има 11, с 10 е Димитър Любенов.