Кливланд оцеля след продължение, Маями се пребори с Атланта

07-03-2023 12:27 | BGbasket.com

Кливланд Кавалиърс се наложи над Бостън Селтикс със 118:114 след продължение в Националнатата баскетболна асоциация. Ламар Стивънс вкара пет поредни точки в продължението, които имаха достатъчни за успеха. Донован Мичъл беше най-резултатен обаче от всички с 40 точки в мача, като отбеляза и решаващи кошове в последната четвърт.

Гостите от Бостън пристигнаха с доста скъсен състав и това също оказа своето влияние в мача. Също така вчера те играха две продължения с Никс и също паднаха. Ивън Моубли наниза 25 точки за победителите, взе 17 борби и направи три блока през второто полувреме.

Джейсън Тейтъм не игра за Селтикс, а в негово отсъствие Джейлън Браун завърши мача с 32 точки, 13 борби и 9 подавания.

В дербито на Югоизточната комференция Маями Хийт пребори Атланта Хоукс – 130:128. Джими Бътлър за пореден път демонстрира постоянство и вкара 26 точки, взе 9 борби и добави на сметката си 9 асистенции. Хийт водеха с 6 точки 4.4 секунди преди края на срещата, когато Де’Андре Хънтър и Деджонти Мъри отбелязаха по една тройка всеки. Но това  обаче отново Бътлър взе нещата в свои ръце и осигури победата на отбора от Флорида с два точно наказателни удара.

22 точки от Виктор Олайдипо и 21 от Кейлъб Мартин помогнаха на домакините да спечелят и вече имат 35 победи от 66 мача от началото на сезона. Трей Йънг с 25 точки и 7 асистенции от Атланта беше номер 1 при реализаторите, а Мъри остана с 23 и 8 асистенции.