След три поред и победа №12 ЦСКА остави Академик извън осмицата

16-02-2023 21:00 | BGbasket.com

ЦСКА записа третата си поредна победа в НБЛ като гост на Академик Пловдив с резултат 100:73 в 22-рия кръг от редовния сезон на НБЛ. След отлично второ полувреме, в което натрупаха голямата разлика, „червените“ приключват второто завъртане в шампионата с 12 победи и 8 загуби и дели третото място с Левски във временното класиране, като има предимство в директните двубои. Академик пък остава извън осмицата и няма да участва в турнира Купа България този сезон. Предстои пауза за мачовете от предварителните квалификации за Евробаскет 2025 на националния отбор, след което шампионатът ще продължи с третото завъртане.

След равностойни първи минути на срещата гостите поведоха по-трайно и останаха напред в резултата до края на първата част. На моменти през втората те успяха да направят разликата двуцифрена, но до почивката Академик успя да я намали на 7 точки за 38:45.

Голямата разлика дойде през второто полувреме – само в рамките на третата четвърт тя достигна 20 точки, а след като спечелиха убедително и последната, баскетболистите на Росен Барчовски си тръгнаха с категоричната победа.

ЦСКА спечели борбата под коша с 46:31 и направи повече асистенции – 26:17, въпреки че изоставаше по отнети топки и извършени грешки.

Мартин Сотиров избухна с 30 точки (6/7 от тройката) за победителите, 19 плюс по 5 борби и асистенции добави Брандън Йънг, а общо шестима баскетболисти на отбора допринесоха за трицифрения актив на тима с поне 10 точки в статистиката.

За Академик Васил Бачев регистрира 21 точки и 8 асистенции, а 18 вкара Александър Милов.