Осем поред за Олимпиакос, а Везенков отново е MVP

03-02-2023 23:05 | BGbasket.com

Олимпиакос регистрира осма поредна победа във всички турнири, като се наложи със 76:70 над шампиона на Евролигата Анадолу Ефес.

Александър Везенков и тимът му доминираха над турския съперник през цялото време, макар и в края Ефес да имаше илюзорни шансове за обрат.

За 32 минути Везенков се отчете с 23 точки, 5 борби и 6 асистенции, като наниза 4 тройки - две от тях в ключови моменти.

Страхотно включване за Олимпиакос имаше и младият Михалис Лундзис, който завърши с 13 точки и 7 борби и се справи отлично в отсъствието на Костас Слукас.

Още в първата част на мача пред пълни трибуни в Пирея Олимпиакос вече имаше двуцифрена преднина, а почивката дойде при 41:31. В третия период се стигна и до аванс от 16 точки за гръцкия тим - най-голямата разлика в мача.

На няколко пъти в последната четвърт Анадолу Ефес свали до 4-6 точки изоставането си, но така и нямаше реален шанс да изравни.

Олимпиакос остава на върха в Евролигата, а с поредния си мач като най-добър, Везенков е на върха в класациите за MVP.

За Анадолу Ефес нито един играч не отбеляза повече от 10 точки. Шейн Ларкин завърши с 10 точки и 5 асистенции, а Василие Мицич, Родриг Бубоа и Илайджа Браянт също добавиха по 10 точки.

В следващия кръг от Евролигата Олимпиакос ще гостува на АЛБА Берлин в Германия на 8 февруари, а преди това за Везенков и съотборниците му предстои гостуване на Лаврио на 5 февруари в гръцкия шампионат.