Монтана 2003 извоюва нов успех във втората фаза на Адриатическата лига

(сн. waba-league.com)
18-01-2023 23:56 | BGbasket.com

Монтана 2003 стигна до втора последователна победа в Адриатическаталига. Баскетболисткитена Николай Господинов Лавови с 62:46 в мач от втория кръг в Суперлигата. В Бръчко монтанки овладяха инициативата още в първата част и до края не се огънаха.

Така „белите“ разполагат с пет победи и три загуби, като заемат четвъртата позиция в подреждането. На 25 януари (сряда) Монтана ще посрещне Цинкарна Целе в зала „Младост“.

Началото на срещата двата тима започнаха равностойно . Силните изяви на Анджелика Митрашинович и Габриела Николова позволиха на гостите да направят серия от 18:6 и да излезнат напред в резултата още в края на първия период.

Монтанки продължиха в същия дух и в първите минути на втората четвърт. Босненките намериха правилният римът за игра и успяха да възстановят интригата донякъде с помощта на Наташа Савич, но „белите“ не допуснаха спад и поведоха с 36:28 на почивката.

Шерийн Съдърланд и Митрашинович позволиха на българките да имат нужното спокойствие и при подновяването на играта. Домакините трудно намираха правилни решения в нападение, а съставът на Господинов дръпна с 8 точки преди старта на последната десетка. В заключителния период тимът от Монтана увеличи оборотите и си върна двуцифрената преднина, за да сложи край на интригата.

Анджелика Митрашинович се отчете с трипъл-дабъл от 27 точки, 10 борби и 11 асистенции. Шерийн Съдърланд последва своята съотборничка и завърши с 13 и 20 борби.

Наташа Савич бе най-добра за босненките с 14 точки, Мирела Халилович остана с 12.