Берое продължава супер старта на 2023-а

15-01-2023 19:50 | BGbasket.com

Берое продължава супер старта на 2023-а година с трета поредна победа в нея. Сега старозагорци постигнаха успех над Шумен със 104:79 в двубой от 15-и кръг на НБЛ.

Берое вече победи Спартак в първенството и Левски в Балканската лига.

Срещу Шумен на свой терен тимът на Бойко Миленков се справи с лекота. Гостите бяха без освободените Майк Адеунми и Константин Паисиев, но новото попълнение Исмаел Ел-Амин не впечатли.

Берое взе двуцифрена преднина още след първата част и я направи 20 точки преди средата на втората. Почивката дойде при 56:34, като Берое вкара 19 точки от 10 грешки на противника. Шумен не успя да отбележи тройка през първото полувреме, а домакините нанизаха цели 7.

Третият период вече реши всичко, като в един момент дистанцията между двата тима гонеше 40 точки. Берое спечели убедително частта, и макар че загуби последната, нямаше значение за крайния изход.

Старозагорци вкараха общо 16 тройки, като направиха и 22 грешки, но нищо от тях не се оказа фатално.

24 точки за успеха вкара Дариъс Хол, с 9 борби и 9 грешки. 21 добави Дарин Иванов с шест торйки, 19 отбеляза Роберт Георгиев и 10 със 7 асистенции отчете Михаил Комбаков.

20 за Шумен вкара Георги Кендеров, 16 - Джавонте Елис, 14 - Николай Георгиев и 12 - Никола Николов.