Черно море Тича прекрати лошата си серия с победа в Ямбол

23-12-2022 20:18 | BGbasket.com

Черно море Тича сложи край на лошата си серия от седем поредни поражения след драматичен двубой от 12-ия кръг на Националната баскетболна лига. Тимът надделя над Ямбол с 90:88, след като изигра по-силно второ полувреме в зала „Диана".

За отбора от Варна се завърна Мартин Йорданов, докато от другата страна липсваше Павел Маринов.

Следващата среща на Черно море Тича, който е с актив от 4 победи и 7 загуби, ще бъде след нова година, когато гостува на ШуменЯмбол е с баланс 3-8, като в следващия кръг тимът ще гостува на Берое в Стара Загора.

Отборът от Варна започна по-убедително и поведе още в началото на двубоя. След осем минути игра Ямбол съумя да стопи разликата и да поведе с 17:16 след точно попадение зад дъгата на Иван Лилов. Грешки в нападение на Черно море Тича дадоха възможност на домакините да увеличат аванса си до шест точки при 27:21 в края на първата четвърт.

Разликата продължи да варира и след началото на втория период. Баскетболистите на Кирил Болшаков успяха да намалят изоставането си едва на точка, но добра атака на Уилямс Тавареш не позволи на „моряците“ да си върнат лидерската позиция. Равенството обаче бе факт при 35:35 след атрактивна забивка на Михаил Молдов. Гостите позволиха на съперника да вкара лесни стрелби, а след мощна забивка в последните секунди на Дом Кристиано Ямбол излезе напред в резултата с 52:45 на почивката.

След подновяването на играта разликата продължи да варира между 3-7 точки. Черно море Тича намери правилния ритъм на игра и благодарение на сполучливи нападения, поведе с 63:62. Независимо че „моряците“ изиграха по-добра четвърт, Ямбол отново беше с точка аванс при 66:65 преди заключителния период.

Възпитаниците на Кирил Болшаков поставиха страхотно начало на последната четвърт. Задвижвани от своите чужденци Ейврил Уба и Тач Ънру, варненци се изстреляха напред с аванс от девет точки при 81:72 в средата на периода. Отборът на Ямбол не се предаде и до последните две минути скъси дефицита си на шест при 80:86 след добри изпълнения на Уилямс Тавареш и Трей СампсънВсе пак домакините намериха начин да заличат изцяло изоставането си, след като тройка на Сампсън намери целта за 88:88 с оставащи 6 секунди на таблото. Черно море обаче се поздрави с победата чрез кош в последното им нападение на Ейврил Уба, който се разписа със сирената.

Тач Ънру блесна за Черно море с 24 точки, включително и с 4 точни попадения зад дъгата. Ейврил Уба го последва с 21 и 12 борби, Мартин Коцев реализира 15, Лъчезар Тошков се разписа с 11 точки.

Иван Лилов се развихри за Ямбол със своите 20 точки, 6 асистенци и 4 успешни изстрела зад арката. Уилямс Тавареш вкара 19, Дом Кристиано наниза 14 точки, Трей Сампсън има 13, Дикуон Морис завърши с 12.