Трета загуба за Берое Стара Загора в Европа

(сн. FIBA.basketball)
10-11-2022 19:47 | BGbasket.com

Берое Стара Загора претърпя трета поредна загуба от началото на сезона в групите на ФИБА Еврокъп. Тимът отстъпи у дома на израелския Елицур Рамла със 73:101 и значително намали шансовете си за продължаване в следващия етап на турнира.

След този двубой българският шампион остава единствен без победа в група B, а в следващия кръг гостува на лидера PEAC Печ, който няма поражение до момента.

До средата на първата част играта вървеше кош за кош, но след това баскетболистките на Таня Гатева взеха инициативата и в края й поведоха с 25:17. Те обаче правеха много грешки и допускаха съперникът им да им вкара лесни точки. Берое отстъпваше и в подкошието, което позволи на израелския тим бързо да стигне до пълен обрат, а след серия от 11:0 в последните две минути на полувремето, на почивката да се откъсне с 54:40.

След паузата домакините изпитваха сериозни трудности в нападение и след като реализираха едва 9 точки в третата част, преди заключителната четвърт вече изоставаха с 49:78. До края играта бе много равностойна, но това нямаше как да промени с нещо крайния изход на мача.

Шакира Остин бе над всички за успеха с 25 точки и 10 борби, Тайрън Мосби се отчете с 22 точки и 8 борби.

За Берое най-резултатна с 14 точки бе Теодора Динева, по 13 имат Радостина Христова (9 борби) и Гергана Иванова.

СТАТИСТИКА  НА БЕРОЕ СТАРА ЗАГОРА ОТ МАЧА С ЕЛИЦУР РАМЛА

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ФИБА ЕВРОКЪП (ЖЕНИ) - ПЪРВА ФАЗА, ГРУПА B, СЕЗОН 2022/2023