Трети финал на Евробаскет за Франция, отнесе с лекота Полша

(сн. FIBA.basketball)
16-09-2022 20:05 | BGbasket.com

Трети финал за 11 години ще играе Франция на Евробаскет 2022.

Французите не дадоха никакъв шанс на Полша и се наложиха с 95:54.

Поляците изхвърлиха последния еврошампион Словения от турнира, но явно нямаха сили да се възпротивят на френския тим.

Франция игра финал и през 2011 и 2013, като стана шампион преди девет години. "Петлите" имат и сребро от 1949, но при друг формат.

Франция имаше нужда от няколко минути, за да влезе в ритъм, след което започна да трупа преднина с лекота.

Първата част бе нискорезултатна, а французите не се откъснаха още напред заради многото грешки в играта си.

Поляците изостанаха повече във втория период, но и в двата преди почивката вкараха по едва 9 точки и само 18 за полувремето.

Франция продължи да играе с лекота и стигна до 16 точки, а паузата дойде при 34:18.

Въпреки че до момента играеше слабо в третите четвъртини, френският тим сега не срещна проблеми и второто полувреме бе направо протоколно.

Венсан Коле получи златен шанс да даде безценна почивка на звездите си и единствено Гершон Ябуселе игра над 20 минути.

Той бе и най-резултатен с 22 точки за 23 минути, 10 отбелязаха Еван Фурние и Ели Окобо. Всички 12 баскетболисти на Франция играха и се разписаха.

Ей Джей Слотър и Михал Михалак вкараха по 9 за Полша.