Националките U16 отстъпиха на Турция във важен мач от групата

(сн. fiba.com)
21-08-2022 00:24 | BGbasket.com

Българският национален отбор за момичета U16 загуби втория си мач от група В на Европейското първенство, дивизия В в Черна гора. Тимът ни срещна Турция в много важен за отборите мач, и отстъпи с 65:72. Така отборът ни е с победа и загуба до момента, също като туркините, а в третия си мач нашите срещат силния домакин Черна гора, който е с актив 2-0 до момента. Сблъсъкът е в понеделник от 19:45.

Българките водеха в дълги периоди от първото полувреме, но в последните минути от него Турция обърна резултата и отборите излязоха за почивка при 35:31. България си върна водачеството през третата част, а след оспорвани минути се стигна до ключов период от мача, в който тимът ни навлезе в „суша“ и не отбеляза над 5 минути в края на третата и началото на четвъртата част. Така Турция направи серия от 11:0. Въпреки че нашите се бориха и намалиха разликата, те не успяха да се приближат достатъчно до съперника, който удържа победата.

За България Деница Манолова направи дабъл дабъл от 25 точки и 11 борби, а 13 плюс по 6 борби и асистенции регистрира Моника Борисова.

За Турция Еслем Гюлер завърши с 23 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУРЦИЯ U16 - БЪЛГАРИЯ U16

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА В НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА МОМИЧЕТА U16, ДИВИЗИЯ В

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГРУПА В НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ЗА МОМИЧЕТА U16, ДИВИЗИЯ В