Момичетата U16 не успяха и в третата контрола с Гърция

(сн. facebook.com/HellenicBasketBallFederation)
30-07-2022 12:14 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 загуби и третата си контрола срещу Гърция тази седмица. В последния си мач днес баскетболистките на Таня Гатева отстъпиха на своя съперник с 45:85.

Играта бе доста равностойна през първите пет минути, след което обаче домакините взеха инициативата. След първата част те поведоха с 18:13, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена – 38:21.

Българките стартираха със 7 безответни точки след паузата, но много бързо Гърция отвърна със серия от 8:0. Играта продължи кош за кош, но в края на частта тимът успя да увеличи още преднината си – 64:39. В оставащото време нашите момичета реализираха едва 6 точки, което позволи на съперника да направи успеха си още по-изразителен.

Тимът ни отново отстъпваше при борбите (28 срещу 46), като стреля 25% от игра, а освен това изпусна и 11 наказателни удара.

Ванеса Кокалова бе най-резултатна за тима ни с 16 точки, 8 има Гергана Маданкова.

Тагове: България U16 (жени)