Отлична последна част и победно начало за девойките U18 в София

(сн. fiba.com)
30-07-2022 20:12 | BGbasket.com

Българският национален отбор за девойки U18 започна с победа домакинското си Европейско първенство, дивизия В в София. В зала „Универсиада“ българките, водени от Маргарита Маринкова, се наложиха над Украйна с резултат 69:61. В следващия си мач от група В на шампионата тимът ни ще срещне Словения в понеделник от 18:15 ч. в зала „Триадица“. В групата е още отборът на Естония.

Нашите започнаха мача малко притеснени и допуснаха съперникът на вкара първите осем точки в мача, но бързо успяха да наваксат и да изравнят резултата. След оспорвани последни минути на първата част равенството се запази за 12:12. След няколко смени на водачеството в началото на втория период България успя да задържи малка преднина, която поддържаше почти до края на полувремето, но в крайна сметка на почивката резултатът отново беше равен при 30:30.

Украинките, които пристигнаха в София в 05:30 ч. тази нощ с автобус от Виена, започнаха и второто полувреме по-добре. Те поддържаха малка преднина през цялата трета четвърт, но националките ни успяха да се задържат максимално близо в резултата за 43:46 след 30 минути игра. Страхотно начало за Виктория Иванова и България на последната част доведе до серия от 9:1 и бърз обрат. Украйна се приближи на две точки, но нова силна серия, този път от 9:2, отново изведе България напред. Националките успяха да задържат комфортна преднина до края и да вземат победата.

По 17 точки вкараха Виктория Иванова (5 асистенции, 4 борби) и Деница Манолова (11 борби), а с 13 точки и 7 борби се включи Моника Борисова.

Катерина Ткаченко записа 17 точки и 7 борби за Украйна, а 16 точки и 8 борби Христина Кулеша.