Свети Влас спечели Първа дивизия при момчетата U14

03-07-2022 15:29 | BGbasket.com

Свети Влас спечели Първа дивизия на Държавното първенство за момчета U14. Финалната четворка в шампионата се проведе този уикенд в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

В първия си мач Свети Влас постигна трудна победа срещу Септември с 39:34. Двубоят бе много оспорван, като до последните минути победителят не бе ясен.

Другият полуфинал бе още по-драматичен, като в него Миньор 2015 надви Тунджа с 50:48. Тимът от Перник изоставаше с 9 точки преди заключителната четвърт, но след 11:2 в нея, прати мача в продължение, където измъкна успеха.

Финалът също предложи много интрига, като в него Свети Влас победи Миньор 2015 с 68:55. Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката Свети Влас водеше с 36:35. Играта продължи да бъде равностойна и след паузата, а преди заключителната четвърт преднината на тима бе 3, като едва през последните десет минути тя стана двуцифрена.

В малкия финал Тунджа не срещна затруднения срещу Септември, побеждавайки го със 70:39. Ямболии поведоха от самото начало, но голямата разлика се получи след силното за тях второ полувреме.