Миньор 2015 и Вълци Разград водят с по 2 победи във финалите при момчетата U13

08-06-2022 20:28 | BGbasket.com

Отборът на Вълци Разград постигна втора победа във финалите на Държавното първенство при 13-годишните момчета в Перник. Тимът на Вълци надигра Септември-Сдружение с 61:48 в група А. Съставът от Разград изигра по-слаба трета част, но в последната вкара 18 срещу 9 точки за противника и стигна до успеха, а Септември натрупа две загуби.

Първа победа завоюва Обединен ЦСКА-13, който надделя над БУБА Баскетбол със 78:59 и така двата тима вече са с еднакъв актив. На почивката ЦСКА водеше с 48:27, а БУБА навакса 10 точки от изоставането си до края на трета част, но не успя да се доближи повече до съперника.

В група А тимът на Миньор 2015 продължава без поражение. Домакините на финалите победиха Делфин-Бургас с 80:47 след страхотно първо полувреме, в което поведоха с 52:15.

Отборът на Доростол пък нанесе втора загуба на Балкан след успех с 81:50 в другата среща от групата днес. Доростол започна силно мача с 23:7 в първата част и до края удържа аванса си.