Левски падна в Прищина, интригата в група С се завърза

31-03-2022 21:54 | BGbasket.com

Левски претърпя поражение от Сигал Прищина в предпоследния си мач в група С от втория етап на Балканската лига. В столицата на Косово слабо второ полувреме провали "сините" за 63:66 и завърза тройна интрига в оставащите две срещи от групата.

Сигал гостува на Галил Елион и после на Левски, но само първият директно отива на Финална четворка, докато вторият и третият ще минат през четвъртфинал. Левски може да е първи само ако Сигал победи в Израел и след това "сините" надделеят над косовския състав в София.

Левски бе в Прищина с група от едва девет баскетболисти, след контузията на Николай Михайлов и леки здравословни проблеми за Марио Литъл.
Въпреки това още от средата на първата част "сините" започнаха да взимат превес. Много добре се включиха и Асен Великов и Станислав Ваклинов в края на четвъртината, за едно по-стабилно водачество.

Постепенно форма започна да намира и Зейн Ноулс и да помага на Левски. Макар и в доста алтернативен състав, българският тим стигна до двуцифрен аванс в 14-а минута, но не го задържа дълго.

Все пак Левски имаше нелоша преднина от 40:32 на почивката.

Домакините обаче не бяха готови да се откажат лесно пред своя публика и след равностойни първи минути на второто полувреме, осъществи страхотен рейд. Серията на Прищина не само изравни резултата до 49:49, но и след като продължи до 10-1, косовският тим излезе напред.

Доста напрегнато започна последната част, в която и двата състава изпитваха много трудности да вкарат кош изобщо.

За 7 минути игра Левски бе вкарал едва три точки, а три минути преди края на мача разликата вече бе 9 за Сигал Прищина.

Въпреки това Левски се бори със зъби и нокти буквално до последната секунда. "Сините" използваха до последно с нарушения да настигнат съперника, а Джош Паркър стреля тройка със сирената за равенство в редовното време, но не се случи.

Венци Петков вкара 13 точки за Левски, 12 добави Джош Паркър, а 5 и 10 борби отчете Зейн Ноулс.