Берое не даде шанс на Славия, след старт от 28:0

(Сн: facebook.com/Beroewomen)
05-02-2022 17:01 | BGbasket.com

Берое постигна рутинна победа у дома срещу отбора на Славия в среща от първата тройка на А група с 96:34 (28:3, 17:13, 34:12, 17:6).

Берое започна с високо темпо мача и не позволи на противника си до самия край на първата част да отбележи кош. Славия записа първите си две точки в мача 7 секунди преди края на първата четвърт при резултат 28:0.

Втората част бе сравнително спокойна и равностойна, а Берое водеше на полувремето с 45:16. Слeд почивката старозагорските баскетболистки постоянно увеличаваха разликата, която мина r нади 50 точки.

В последната четвърт Таня Гатева пусна в игра младите състезателки в състава си, но и те увеличиха още разликата.

Теодора Динева бе топреализатор с 23 точки, Радостина Христова добави 15, а Саманта Лоджик 13.

Виолета Григорова вкара 17 за Славия, 12 с 13 борби записа Вероника Джикова.