Монтана 2003 отнесе босненки с 60 точки разлика

07-10-2021 19:34 | BGbasket.com

Монтана 2003 продължава без загуба в Адриатическата лига. В рамките само на два дни тимът надви за втори път босненския РМУ Бановичи, този път с 99:39. И двете срещи се изиграха в Монтана заради договорка между двата тима.

Българският тим на практика си свърши работата още до почивката. Той се откъсна с 34:12 след десет минути игра, а през втория период лимитира гостите едва до 4 точки и на почивката водеше с 64:16.

Въпреки голямата преднина, домакините не се отпуснаха и стартираха със 17 поредни точки след паузата, а преди заключителната четвърт вече бяха напред с 85:20. Бановичи спечели с малко последната част, но отдавна мачът вече се доиграваше.

Монтана 2003 вкара само 5 тройки в мача, но доминираше сериозно в подкошието, където овладя 53 борби срещу 22 и имаше изключително висока успеваемост (99 срещу 39).

Мануел Марков завъртя целия си състав в мача, като най-резултатна с 19 точки бе Габриела Ангелова. Борислава Денчева се отчете с 15 точки, 9 борби и 6 асистенции, а 14 точки добави Виктория Стойчева.

За съперника Милица Драгичевич реализира 19 точки.