Хебър прати серията с Правец в трети мач

(сн. ББЛ)
22-05-2021 18:15 | BGbasket.com

Хебър изравни четвъртфиналната серия с Правец от регион Запад на ББЛ А група, след като го победи днес на негов терен с 88:71. Така общият резултат вече е 1-1 победи, като решителен трети мач утре в зала „Триадица“ ще определи кой ще се класира за полуфиналите.

Хебър вкара 13 тройки в мача срещу 6 за опонента си, а освен това допусна и по-малко грешки - 12 срещу 20.

След доста оспорвано начало домакините поведоха със 7 точки, но след десет минути игра авансът им бе намален при 20:17. Тимът от Пазарджик взе инициативата през втория период и за кратко натрупа двуцифрена преднина, а на почивката бе напред с 42:33. Разликата достигна 17 точки преди заключителния период, като до края Хебър поддържаше сериозна дистанция и спечели убедително.

Георги Кендеров бе над всички за победителите с 28 точки и 8 борби, Георги Кръстев вкара 23 точки (5 тройки), с 15 е Веселин Веселинов, който пропусна предния мач заради ангажиментите си с Левски Лукойл.

За Правец Николай Иванов се отчете с 23 точки, 20 добави Данаил Христов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ПРАВЕЦ - ХЕБЪР

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021