Своге отнесе Хебър в дербито, страхотни сблъсъци в останалите мачове на Запад

18-04-2021 19:58 | BGbasket.com

Спортист Своге взе сериозно предимство в борбата за първото място на Запад, след като надви убедително един от преките си конкуренти Хебър с 99:72 в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Баскетболистите на Емил Горанов поведоха със 17 точки разлика само за няколко минути игра, възползвайки се от многото грешки на съперника, а след първата част бяха напред с 22:10. Вторият период започна малко по-равностойно, но след това тимът от Своге отново започна да увеличава аванса си и на почивката вече беше напред с 54:36 след вкарани 8 тройки до момента, 7 от които на Васил Голов. След паузата Спортист поддържаше аванс от около 20 точки, а преди последната част водеше със  78:55. В оставащото време разликата продължи да расте и тимът нямаше проблем да спечели убедително, като в целия мач направи само 2 грешки.

Васил Голов отбеляза впечатляващите 9 тройки в мача и завърши с общо 29 точки за победителите. Дамян Стоянов се отчете с 22 точки и 8 асистенции, Борис Матраков записа 13 точки и 12 борби, Джими Хънт има 12 точки и 10 асистенции, а 10 точки добави Александър Иванов.

За Хебър Вангел Илиев реализира 22 точки, Георги Бързаков се отчете с 13, 12 има Георги Кръстев.

В много оспорван сблъсък и отново след невероятна последна част, Правец обърна Енигма до 66:63.

Енигма водеше играта до финалния период, като спечели убедително първата и след това третата четвърт. Именно в третата част момчетата на Георги Давидов се откъснаха с цели 18 точки напред и нещата изглеждаха добре за тях. Правец обаче изигра традиционно силна заключителна четвърт, в която първо направи 11-1, а след това и 12-0, за да триумфира след 25:5 в частта.

Николай Иванов вкара решителната победна тройка с 10 секунди до сирената. Данаил Христов бе най-резултатен за победата с 24 точки, за Енигма Виктор Германов се отчете със 17.

Атлетик и Балкан-2 направиха не по-малко вълнуващ, но много по-резултатен мач в групата, а ботевградчани си тръгнаха с успеха след 105:101.

Двубоят бе изключително оспорван от началото до края, като в нито един момент разликата не стана двуцифрена. И двата тима имаха страхотни проценти и се бориха много под коша, но в края и наказателните удари наклониха везните.

Марин Маринов завърши с 32 точки и 14 борби за Балкан, Александър Гавалюгов вкара 25, Илиян Пищиков - 21 и Михаил Гавазов - 17.

За Атлетик Радослав Йорданов наниза 36 точки, Рикардо Масафра добави 27, а Александър Димитров 18 и 15 борби плюс 8 асистенции.