Енигма, Балкан-2 и НСА с победи на Запад

(сн. ББЛ)
11-04-2021 19:49 | BGbasket.com

Енигма Фоейрверк записа драматична победа над Фаб Файв със 66:63 в оспорвана битка в първата половина на таблицата на Западната ББЛ А група.

Фаб Файв имаше леко предимство през първото полувреме, но Енигма направи серия от 10-0 за Енигма направи обрат след почивката и оттам момчетата на Георги Давидов поведоха и не изпуснаха преднина.

Христо Гатев записа впечатляващи 21 борби и 16 точки, плюс 5 асистенции за успеха, 12 точки добави Виктор Германов.

23 за Фаб Файв регистрира Камен Атанасов, с 11 борби, Мартин Горунов се отчете с 16 точки и 14 борби, 14 вкара и Николай Леков.

НСА не даде много шанс на Локо София и победи със 110:62. Още в първата част разликата скочи, като баскетболистите на Явор Аспарухов вкараха цели 33 точки в нея.

26 точки за победата, включително 6 тройки наниза Георги Дамянов, 20 реализира Виктор Серафимов, 18 Даниел Милчев и 11 точки с 10 асистенции - Мартин Петров.

24 за Локомотив вкара Димитър Петров, но от пейката дойдоха едва четири точки.

НСА е четвърти в подреждането на Запад вече с 16 победи в актива си.

Младият състав на Балкан -2 спечели регионалното дерби срещу Правец с 91:74, след като водеше почти през целия мач и отбеляза 14 тройки в него. Двубоят се проведе в зала „Сейнт Джордж“ в София.

Водени от Илиян Пищиков и Ерик Кирилов, още в началните минути на мача „зелените“ натрупаха двуцифрена преднина, а след първата част водеха с 16:10. До края на полувремето играта бе доста по-равностойна и с висока резултатност, като на почивката тимът от Ботевград бе напред с 40:35 след общо 9 вкарани тройки до момента.

Правец успя да се доближи само на точка след паузата, но след това Балкан отново започна да трупа аванс и преди последната част водеше с най-голямата разлика в своя полза до момента при 65:52. В оставащото време тимът поддържаше аванса си, а в края спечели още по-убедително.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за успеха с 23 точки, с дабъл-дабъл от 19 точки и 16 борби е Марин Маринов, по 13 точки отбелязаха Михаил Гавазов и Александър Гавалюгов, 11 има Ерик Кирилов.

За Правец Данаил Христов записа 24 точки и 11 борби, а по 12 точки добавиха Николай Иванов и Павлин Ганчев (24 борби).