Победи за първата четворка на Изток

(Сн: ББЛ)
14-02-2021 20:36 | BGbasket.com

Шоутайм, Светкавица, Шумен и Икономически университет Варна спечелиха поредните си мачове в ББЛ, А група – Изток.

В най-оспорвания мач Шумен отказа Черно море Тича-2 със 72:66. Първото полувреме бе много равностойно, като Черно море водеше с 2 на почивката - 31:29. Силна трета четвърт обаче даде предимство за Шумен, а оттам символичните гости вече не изпуснаха малката преднина до края.

Никола Николов се отчете с 20 точки за победителите, Кирил Кирилов записа 16 и 14 борби. Берк Мехмед с 24 бе най-резултатен за Черно море, Никола Станчев завърши със 17.

Шоутайм надви Шабла с 90:77. Николай Николов наниза 25 точки, като добави и 12 борби за успеха. С 18 точки и 12 борби се отличи Александър Иванов, а с 16 точки – Красимир Димитров. За Шабла Станислав Цонков записа 26 точки, с 19 се включи Ивайло Тодоров, с 14 – Симеон Савов, а с 11 – Йордан Гаврилов.

Светкавица не срещна сериозна съпротива от Медицинския Университет и спечели със 75:58. С 24 точки за успеха на търговищкия тим се отличи Александър Янчев. 15 вкара Елизар Кръстев, 12 – Сашо Георгиев, а 11 – Николай Златков. Милен Чолаков реализира 22 точки за МУ Варна, 14 – Илхан Арабаджиев, а 11 – Фин Уилцех.

Икономическият университет победи с 86:66 Ънстопабъл. Николай Маринов завърши с 31 точки и 10 борби за победителите, като игра без смяна. 17 вкара Цветан Савов, а с дабъл-дабъл се отличи и Явор Цанев – 15 точки и 15 борби. Жилбер Баев вкара 11.

За тима от Добрич с 16 точки се отличи Кирил Кънев, а с 12 – Тодор Рачев.