Важен успех за Монтана 2003 в Адриатика

13-02-2021 16:52 | BGbasket.com

Монтана 2003 взе шестата си победа в Адриатическата лига, у дома срещу Бановичи с 93:67.

Монтанчанки имат да наваксват доста отложени мачове, както и друг от претендентите за Файнъл 4 - Цинкарна Целе. Двата тима имат по два мача по-малко от лидерите Будучност и Орлови и един от Берое Стара Загора.

Шериз Уилямс пропусна двубоя за Монтана, след като игра силно срещу Славия само преди два дни.

Снежана Алексич и Христина Иванова дадоха устремно начало за Монтана в мача с Бановичи, а в голямата си част двубоят бе еднопосочна улица.

Още до почивката домакините вече водеха с 51:29, а макар да свалиха оборотите през второто полувреме, разликата стигна и мина 30 точки.

Монтана направи гросмайсторски 31 асистенции и взе двойно повече борби от гостите.

21 точки за успеха записа Снежана Алексич, по 15 добавиха Христина Иванова и Виктория Стойчева.