Левски Лукойл обърна Крайова в трета контрола за седмицата

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Снимка: BGbasket.com)

27-09-2020 19:46 | Мария Мицова

Левски Лукойл взе победа над водения от Александър Тодоров тим на Крайова със 75:65 в трета за седмицата контролна среща в зала "Универсиада".

Още една проверка пропуснаха Христо Захариев, Асен Великов и Данило Тасич. "Сините" изглеждаха доста различно през първото и второто полувреме, като късен обрат им донесе успеха.

Голяма разлика дойде от тройките през първото полувреме, в което Левски направи само шест опита, а единственият реализиран бе от центъра Де Анджело Райли. Освен пет тройки, Крайова бе 12/13 за две точки през първите 20 минути, за аванс от 10 на почивката.

Левски излезе в доста по-различна настройка за втората половина и навакса изоставането си в четвъртата част със силна серия. Четири минути преди края "сините" дръпнаха със 7, след продължителна серия без кош на Крайова. Разликата се запази такава в следващите минути и Венци Петков довърши съперника с тройка.

Много енергия от пейката внесе и юношата Даниел Кунторов, като заради отсъствието на контузените изява получиха и Константин и Лъчезар Тошкови. И след тази контрола младите състезатели на двата тима играха екстра 5 минути, за да трупат опит.

19 точки, 4 асистенции и 3 борби за победата отчете Венци Петков. Тайрон Брезълтън завърши с 14 и 7 асистенции, 12 отбеляза Йордан Минчев.

Левски ще търси още един противник за контрола преди старта на новия шампионат.

Тагове: Левски Лукойл,