Драматичен полуфинал прати Асеновец в битката за златото

25-08-2020 20:50 | BGbasket.com

Асеновец 2015 ще спори за титлата при момичетата U14 след страхотен полуфинал срещу Черноморец 2014 и 48:46 в края.

За първи път от 2014-а момичетата от Асеновград достигат мача за златните медали в тази възраст, като преди шест години взеха и титлата.

В сряда от 15.00 часа Асеновец среща Рилски спортист във финала.

Силите във втория от двата полуфинала бяха силно изравнени и всичко се реши в последните минути.

Черноморец имаше аванс през първото полувреме, като на почивката се оттегли при 26:18.

В третия период Асеновец изравни и всичко тръгна кош за кош. Три минути преди сирената за край резултатът бе равен 45:45, след което момичетата на Диян Гочев вкараха един наказателен удар и с последната си атака - кош за две точки. Така 11 секунди преди финала Асеновец водеше с три точки и нямаше време за реакция от страна на Черноморец.

23 точки включително последния кош за победата вкара Гергана Маданкова. Димана Костова записа 17 за Черноморец.