Шампион 2006 измъкна бронза от Берое Стара Загора

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Снимка: BGbasket.com)

19-07-2020 15:02 | BGbasket.com

Шампион 2006 не остана без медал и през този сезон на финалите за девойки U19. Столичният състав взе бронза след успех с 59:55 над Берое Стара Загора.

Берое победи Шампион с 20 точки в груповата фаза, но след разочарованието на полуфинала снощи и с натрупаната умора не бе на пълни обороти.

Мачът започна равностойно, но само за шест-седем минути Шампион натежа с 9 лични и две технически нарушения - едно за треньора Лъчезар Коцев и едно за пейката.

Берое взе превес и започна да трупа преднина, но съперникът не спираше да се бори.

Първото полувреме дойде при 34:25 за старозагорки, след 21 изпълнени фаула за тях за 20 минути. В този двубой сериозна подкрепа под коша за Златка Маданкова дойде и от другата висока състезателка на Берое Добромира Чанева.

Берое излезе мотивиран за второто полувреме и се откъсна с 11 напред, но бързо отстъпи и Шампион стопи наполовина изоставането си.

Разликата се движеше около пет точки, но още преди да приключи третия период символичният гост се принуди да остави на пейката топреализатора си Маданкова, с четири лични нарушения. Това даде импулс за Шампион и столичанки стопиха и направиха пълен обрат в края на частта със серия от 10-0.

Четвъртата започна с постоянна размяна на водачеството, няколко равенства и напускане на Диана Несторова за пет нарушения.

Две минути преди сирената Берое с две поредни тройки пак си върна водачеството, но със седмата си точка за тази част Ванина Василева пак обърна за Шампион.

В последната минута вече Микаела Дамянова направи решителен чадър в защита, а след това в нападение завърши с кош и право да изпълни наказателен удар. Макар че го пропусна, Шампион вече бе нанесъл решаващия удар и това бе достатъчно за успеха.

Дамянова завърши с 28 точки и 18 борби, 17 точки и 9 асистенции добави Ванина Василева.

Маданкова приключи с 15 точки и 15 борби, 15 реализира и Добромира Чанева, Деана Стояновска вкара 11.