Берое спечели категорично група Б при девойките U19

Берое Стара Загора извоюва първото място в група В на финалите за девойки U19.

В пряк сблъсък за лидерската позиция, Берое победи Шампион със 71:48.

Старозагорки изиграха още един отличен мач на финалите и заслужиха успеха си.

ГАЛЕРИЯ

Микаела Дамянова започна добре за Шампион с първите 12 точки в актива на тима си и отбеляза всички кошове от игра за Шампион в първия период.

Пробивите на Берое бяха спирани често с нарушения и старозагорки реализираха 11 точки от наказателната линия за стартовата четвърт. Златка Маданкова бе в основата на тази игра и бързо трупаше точки на сметката си. Серия от 7-0 за Берое им даде и първи по-сериозен аванс.

Поредица от грешки остави двата отбора без кош от игра и с общо 1 отбелязана точка в продължение на над 5 минути. Шампион остана с едва пет точки за цялата втора част и така на почивката изоставаше вече с 23:35. Маданкова имаше 19 точки и 9 борби за 18 минути от първото полувреме.

Разликата продължи да расте и след паузата и Берое не изпусна инициативата до края, за да вземе първото място в групата.

Маданкова приключи с 28 точки и 13 борби за победата. 19 и 12 борби за Шампион регистрира Дамянова.

На полуфинала Берое чака загубилия мача между Славия и Септември, а Шампион - победителя.

Черно море Одесос стигна до първи успех за турнира, след 75:52 срещу Дунав Русе.

След по-равностойно първо полувреме, варненки взеха успеха със силна игра в третата и четвъртата част.

Зехра Салим завърши с 24 точки и 14 борби, Ива Димова добави 14 и 9 борби, а Алекса Бочкова и Мариела Николова вкараха по 12.

За Дунав Елена Андреева отбеляза 13, а Мария Метева 11.