Категоричен Берое Стара Загора с осма победа в Адриатическата

18-12-2019 20:27 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава силното си представяне в Адриатическата лига за жени. Днес като домакин тимът се наложи над ЖКК Кралево с резултат 102:79 в зала „Общинска“ в Стара Загора. Това е осмата победа за българския отбор, който е в тройката на класирането, а толкова има и другият български представител – Монтана 2003. В последния за годината кръг на 26-и декември старозагорки ще се изправят срещу Будучност като гости.

Домакините вкараха почти два пъти повече точки от съперника си през първата част и отрано дръпнаха напред в резултата за 27:14. Те запазиха аванса си до почивката, а след силна трета част се откъснаха далеч напред за 73:51. Стабилна и резултатна игра до края на срещата запази статуквото и така Берое стигна до очаквания успех.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив като Теодора Динева записа 21 точки, 7 борби и 5 асистенции, Челси Лий – 16 точки и 9 борби, а Виолина Кочева – 14 точки и 5 асистенции.

За Кралево с по 16 точки се отчетоха Драгана Гобелич и Кимбърли Пиер-Люис.