Черно море безапелационен срещу Ямбол за първа победа

29-10-2019 20:46 | BGbasket.com

Черно море Тича не остави никакви съмнения за първата си победа този сезон в НБЛ, която дойде в четвъртия кръг срещу Ямбол след 93:79.

Така варненци оставиха съперника си на дъното, където Ямбол и новака Черноморец са без успех до момента.

Победата на Черно море се готвеше от известно време, като възстановени от контузии в игра се завърнаха Пламен Алексиев, Цветомир Куртев и Мартин Стефанов. Първите двама влязоха за по минута и в Ботевград, но всички усилия на варненци ясно бяха насочени към днешния сблъсък.

В Двореца на културата и спорта "моряците" бяха по-колебливи само в първата част, но във втората вече влязоха в ритъм. На почивката те имаха аванс от 6 точки - 46:40, а след нея вече се развихриха и разликата растеше почти до края. Преди изтичането на третия период Ямбол вече изоставаше с 20 точки и нямаше никакви идеи как да спре бързите атаки на домакините и да се върне в мача.

Черно море заслужи успеха с 30 асистенции, по-малко грешки и именно вече споменатата бърза атака.

За да вземе варненския тим тази важна за самочувствието първа победа, Галин Стоянов разчиташе много на опитните играчи в състава си. С 24 точки завърши Николай Георгиев, Джими Гавин добави 19, Симеон Илиев - 13, Веско Георгиев - 8 точки и 6 асистенции, а Коча Йовович направи 10 асистенции към своите шест точки. Цветомир Куртев се включи силно с 12 точки, а от младите в тима Мартин Стефанов записа 6 точки и 4 борби за 15 минути.

За Ямбол Стейвиън Алън бе топреализатор с 15 точки и 10 борби, 15 точки добави Шакил Калхун, 14 вкара Александър Матушев. Георги Сираков завърши с 12 точки и 7 асистенции.