Бостън оцеля след продължение срещу Индиана

22-05-2024 09:34 | BGbasket.com

Бостън поведе във финалната серия на Източната конференция в НБА. В драматичен първи мач лидерът в редовния сезон надви трудно Индиана със 133:128 след продължение.

„Келтите“ на два пъти пропиляваха двуцифрено изоставане в хода на мач и бяха близо да изпуснат победата в заключителните минути. 6 секунди преди края обаче ключова тройка на Джейлън Браун прати мача в продължение, където домакините измъкнаха успеха.

Джейсън Тейтъм бе най-резултатен за победителите с 36 точки, като вкара 10 от тях именно в добавените пет минути, а освен това записа 12 борби. Джру Холидей е с 28 точки, 7 борби и 8 асистенции, а Джейлън Браун завърши с 26 точки и 7 борби. Те записаха и рекордно постижение, след като за първи път в историята на Бостън трима играчи завършват с по над 25 точки във финал на конференция.

За Индиана Тайрийз Халибъртън се отчете с 25 точки и 10 асистенции. Паскал Сиакам завърши с 24 точки, 12 борби и 7 асистенции, а Майлс Търнър добави 23 точки и 10 борби.

Тагове: НБА, Бостън, Индиана