Труден старт за Костадинов и Аликанте в плейофите

(сн. HLA Alicante/Twitter)
18-05-2024 12:07 | BGbasket.com

Константин Костадинов и Аликанте стартираха с грешна стъпка в плейофите на испанската Leb Oro. Българинът и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Форка Лейда със 73:84 в първия мач от четвъртфиналите.

Така момчетата на Антонио Перес изостават с 0:1 загуби в една от откриващите серии във втора испанска дивизия. Следващият мач ще бъде утре (неделя), а Костадинов и компания отново ще са гости.

Домакините имаха водачеството в свое владение през цялото първо полувреме, спечелено с 43:32. След прекъсването гостите не намерих път към обрата и трябваше да се примирят със загубата.

Костадинов се включи в стартовата петица и се задържа в игра 23 минути. За това време българският национал записа 7 точки, 4 борби и 3 асистенции. При стрелбата си той бе 2/3 от средна дистанция и 1/1 зад арката.

Талйър Харис отбеляза 14 точки за тима от Аликанте.

Тагове: Константин Костадинов, Аликанте