Дуел с две продължения за 7-о място при девойките, Черно море е пети

(сн. BGbasket.com, архив)
11-05-2024 22:03 | BGbasket.com

Черно море Одесос победи Левски с 84:47, а Светкавица се наложи над Дунав Русе в невероятно оспорван мач с две продължения със 77:71 и така се разпределиха 5-о и 7-о място при девойките U19.

Срещите бяха изместени за съботната вечер, като така и на четирите тима се събраха по два мача за ден.

По-интересният двубой бе регионалният сблъсък между Дунав и Светкавица, решен след 2 продължения.

Мачът вървеше кош за кош почти през цялото време, като Дунав имаше леко преимущество в края на първото полувреме.

Русенки влязоха и в последната част с аванс от 5 точки, но Светкавица изравни резултата и вкара мача в продължение след 63:63 и след това във второто след 70:70.

Така след 40 минути сутринта, на много от момичетата се събраха по над 40 игрови във втория мач за деня.

Хелин Шариглу игра 48 минути за Светкавица, като овладя 23 борби, плюс 13 точки. 30 точки и 14 борби записа Ина Ненкова за 43 минути.

За Дунав Никол Николова записа 20 точки, Катрин Коева имаше дабъл-дабъл с 10 и 11 борби, 13 вкара и Даная Димитрова.

Черно море Одесос имаше сериозно предимство над Левски през целия мач и зае 5-о място.

Почти целият актив на варненки дойде от три момичета - Нелина Пемпирева с 36 и 13 борби, 32 записа Николета Стойнева и 10 с 12 борби - Радост Христова.

За Левски 15 вкара Силва Думова и 11 - Ивана Славова.