Чикаго погледна смело към плейофите (видео)

(сн. Chicago Bulls/Twitter)
18-04-2024 10:31 | BGbasket.com

Чикаго Булс направи първа крачка към класиране в плейофите на НБА. Баскетболистите на Били Донован сразиха Атланта Хоукс след 131:116 в мача от плей-ин турнира на Източната конференция между деветия и десетия. В „Юнайтед Сентър“ тимът от щата Илинойс демонстрира своята сила в атака и в хода на двубоя отказа „ястребите“ от мечтата за победа.

За да си осигурят място в Топ 8 на Изток, „биковете“ ще трябва да елиминират Маями Хийт, който загуби със 104:105 в другата двойка от плей-ин турнира. Ключовият мач за последното място ще бъде на изигран на 19 април (събота). За играчите на Куин Снайдър пък сезонът официално приключи.

Началото не предвещаваше подобен изход, като честата смяна на водачеството затвърди тези впечатления. Моменти по-късно домакините се развилняха с помощта на ДеМар ДеРоузън, Коби Уайт и Андре Думънт, за да се настанят еднолично на лидерската позиция и да се отскубнат с 18 точки след 12 минути игра.

Дежонтей Мъри отговори на предизвикателството през втората част и по този начин гостите показаха, че нямат намерение да се предават. Богдан Богданович, Клинт Капела и Трей Йънг последваха примера на своя съотборник, но Айо Досунму, Никола Вучевич, ДеРоузън и Уайт напомниха за атомното нападение на „биковете“, които се изстреляха при 73:67 на голямата почивка.

Тимът от щата Илинойс не намали оборотите и в хода на второто полувреме, в което постепенно се добраха до нов двуцифрен актив, изкован Досунму, Уайт и ДеРоузън. Решенията в лагера на Хоукс започнаха да привършват и това помогна на Булс да дръпнат с 18 точки в края на третата четвърт. Във финалната десетка промяна не последва и домакините удържаха победата.

Коби Уайт нямаше спиране за Чикаго със своите 42 точки, 9 борби и 6 асистенции. Никола Вучевич има 24 и 12 овладени под двата ринга топки, ДеМар ДеРоузън регистрира 22, 6 овладени под двата коша топки и 9 завършващи подавания. Айо Досунму наниза 19 точки, Джавонтей Грийн записа 10 и 6 борби.

Дежонтей Мъри отвърна за Атланта с 30 точки, 7 борби и 6 асистенции. Клинт Капела (17 овладени под двата ринга топки) и Трей Йънг (10 завършващи подавания) реализираха по 22 точки. Богдан Богданович финишира с 21 и 5 борби.

Тагове: Чикаго Булс, Атланта Хоукс, плейофи