Иван Алипиев с дежурно силно представяне за Латина

(сн. Giulio Tiberi)
14-04-2024 23:48 | BGbasket.com

Иван Алипиев, Борислав Младенов и Латина пропуснаха да се поздравят с още един успех в италианската Серия А2. Двамата българи и техните съотборници загубиха при гостуването си на Оринцуови със 76:91 в мач от деветия кръг във втората фаза в Зеления регион.

Баскетболистите на Джанмарко Сако имат на сметката си 7 победи и 24 загуби, като се смъкнаха до предпоследното 11-то място във временното класиране в един от потоците на втора италианска дивизия, с което се намират в зоната на плей-аута. На 21 април (неделя) Алипиев, Младенов и компания ще бъдат домакини на Форли.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Latina Basket (@latinabasket)

Домакините взеха нещата в свои ръце още през първото полувреме, спечелено с 50:37. Гостите се активизираха при подновяването на играта и направиха мача интересен, но след това техните съперници си върнаха контрола върху събитията на паркета.

Алипиев бе поставен  сред титулярите и затвърди страхотните впечатления със своята игра през този сезон за „нерадзурите“. Българският национал отново демонстрира своите реализаторски качества и се отличи с дабъл-дабъл. Крилото финишира със 17 точки, 12 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 1 чадър за 37 минути в игра. При стрелбата си той бе 4/8 от средно разстояние, 2/7 зад дъгата и 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От своя страна Младенов се включи от пейката и остана в игра 9 минути. За това време крилото не успя да се разпише, но записа 2 борби и 2 асистенции. При стрелбата си той бе 0/1 от близка дистанция и 0/2 от тройката.

Салваторе Парлийло бе най-добър за тима от Латина с 22 точки, 5 борби и 5 успешни шута зад арката.

Тагове: Иван Алипиев, Борислав Младенов, Латина