Драма лиши Павлин Иванов и Сибиу от успешен старт в плейофите

(BC CSU Sibiu/Facebook)
14-04-2024 21:40 | BGbasket.com

Павлин Иванов и Сибиу останаха на косъм от успешен старт в плейофите на Румъния. Българинът и неговите съотборници отстъпиха драматично при визитата си на Волунтари с 89:91 в първа среща от четвъртфиналите.

По този начин баскетболистите на Томас Ринкевичус изостават в серията от първия кръг в елита на северната ни съседка с 0:1 победи. Вторият мач ще бъде изигран на 16 април (вторник), а Иванов и компания отново ще са гости.

Стартът премина през честа смяна на водачеството, като все пак гостите се пребориха за аванс от 4 точки в края на дебютния период. Домакините не останаха длъжни и разкриха потенциала си в нападение през следващата десетка, за да направят крачка към обрата и да се приберат в съблекалнята при 54:49.

Отборът от Волунтари не намали оборотите и на старта на третата част, когато се погрижи да остане в ролята на лидер и да си извоюва аванс от 8 точки след 30 минути игра. Гостите не се предадоха и в заключителната четвърт се върнаха в играта, но в последните секунди домакините се пребориха за успеха.

Иванов бе селектиран в стартовата петица и остави нелоши впечатления. Все пак българският национал бе ограничен в офанзивен план. Гардът завърши с 8 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 27 минути, прекарани на паркета. При стрелбата си той бе 4/7 от средна дистанция и 0/4 зад дъгата.

Рареш Ута се отличи за „орлите“ с 19 точки и 17 борби. Маркъс Ловинг и Мирел Драгоще реализираха по 14.

Тревън Алън блесна за победителите с 30 точки, 6 асистенции и 4 тройки.

Тагове: Павлин Иванов, Сибиу