Николай Стоянов: Отпускането ни изигра лоша шега

06-04-2024 20:07 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Спартак Плевен се върна към победите в Топ 6 от Sesame НБЛ. „Синьо-белите“ издържаха теста и надделяха над Черно море Тича с 90:86 след продължение насред зала „Христо Борисов“. Николай Стоянов изигра основна роля за драматичния успех на спартаклии. Българският национал се отличи с важни стрелби през второто полувреме и в допълнителните 5 минути. Крилото финишира с 16 точки, 6 борби, 3 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър за 35 минути, прекарани на паркета.

Стопяването на двуцифрената ни разлика от страна на Черно море се дължи на отпускане. Когато направим разлика от 10 или повече точки, това се случва в доста от мачовете. В тази среща това ни изигра много лоша шега, тъй като имахме липси в състава. В течение на двубоя останахме без още двама и видяхте, че домакините веднага обърнаха мача при една по-добра стрелба. Искам да ги поздравя, защото се бориха, все пак и на тях им липсват играчи. Тач Ънру беше основен стрелец на този отбор, но младите момчета дадоха всичко от себе си. Стана интересен и здрав мач в края.

Надявам се да няма отпускане, ако стигнем до плейофна серия с Черно море. Имаме още срещи, виждаме те, че Балкан се намира в подем. Моето желание е да спрем техния възход и да запазим третата позиция. Три от двубоите ни с Черно море се оказаха близки и интересни, просто допуснахме няколко грешки и отворени стрелби. Това е нещото, което върна домакините в срещата.

„Откакто Балкан смени треньора, показва по-добро лице, повече хъс в защитата и има по-добра успеваемост в нападение. Ние ще гостуваме в Ботевград, ще стане здрав мач, нека по-добрият победи“, завърши Стоянов.

Тагове: Спартак Плевен, Николай Стоянов, НБЛ - мъже