Алекс Симеонов: Дадох каквото мога, но не беше достатъчно

31-03-2024 16:42 | Max Sport 2 | BGbasket.com

Рилски спортист претърпя разочарование в Sesame НБЛ за първи път от 8 декември насам. „Скиорите“ загубиха от Балкан със 79:86 насред „Арена Ботевград“. Алекс Симеонов имаше своите моменти и показа на какво е способен в хода на второто полувреме, когато се разигра. Българският национал постави името си и сред най-добрите реализатори, но това не спаси Рилецо от поражението. Крилото се отличи със 17 точки и 5 борби за 25 игрови минути.

Домакините бяха една идея по-агресивни от нас. През първото полувреме ни вкараха доста тройки, имаха и доста шутове в транзиция, играеха бързо. От това тяхно вкарване ние не можахме да направим бързи атаки. Разби ни се играта и може би това е една от причините, поради която повлия на резултата.“

„През първата част играх много слабо в защита поради обективни и субективни фактори. Трябваше да се нагърбя, тъй като Джоузеф Лоусън натрупа лични нарушения, а Христо Бъчков все още е младо момче и в такива мачове е малко по-трудно за него. Може би още не е готов. Дадох каквото мога от себе си, но очевидно не беше достатъчно.“

Йордан Минчев и Димитър Димитров имаха добър ден, играха добре в транзиция. Домакините използваха преимуществата, които имат и се поздравиха с успех“, сподели Симеонов.

Тагове: Рилски спортист, Алекс Симеонов, НБЛ - мъже