Тони Дечев: Искахме да покажем, че не сме дошли на разходка

(сн. Краси Веселинова/БФБ)
15-03-2024 19:08 | Деляна Кадиева, пратеник на BGbasket.com в Бургас | BGbasket.com

Ямбол не успя да си гарантира място на полуфиналите в турнира за Купата на България. „Жълто-сините“ бяха близо, но останаха на крачка от обрата срещу Спартак Плевен след 65:74 във втория четвъртфинал в „Арена Бургас“. Наставникът Тони Дечев остана доволен от представянето на „непреклонните“, особено през второто полувреме.

„Като цяло се пропукахме на няколко места. Естествено, едно от тях беше под коша, дадохме борбата на Спартак. Така и не можахме да се справим, дори и 3 минути преди края, когато се доближихме до 2 точки, но след 2 или 3 борби в нападение Спартак успя да се откъсне. Това е нещото, което през целия мач не успяхме да контролираме. Независимо от това, че започнахме лошо, на мен след това ми хареса отборът как реагира. Идеята беше да изиграем мача така, че да не разочароваме привържениците и че сме дошли само на разходка. Поздравих момчетата още на почивката за реакцията, която имаше след 21:8. Успяхме да запазим позитивно настроение, получи се интересен мач.

Естествено, че тази публика ни дава криле, това се вижда и по време на домакинските ни мачове. Привържениците ни дават позитивна енергия, ние играем добре като домакини, това не е тайна за никой. Радвам се, че в този мач на неутрален терен срещу много добрия отбор на Спартак се справихме доста добре и то в част, в която нашият тим не е толкова добър. Смятам, че бяхме много добри да ограничим отбора от Плевен до 70 точки. Проработиха ни някои неща, които бяхме подготвили. Със сигурност малкото хора, които успяха да влязат адекватно в срещата и да помогнат на отбора.

За отбор като нашия липсата на всеки един играч е ключова. Павел Маринов е капитан на тима и човекът, който може да даде пример, когато трябва да се подходи по-мъжки. Такъв тип е, със сигурност ни липсва. Надявам се максимум още една седмица, вярвам, че още в следващия мач ще бъде в игра. Много трудно се играе с къса ротация, малките момчета не са готови за тези мачове. Да, тренират с нас и помагат, но не са готови.

Може моят приятел Любомир Минчев да ми се разсърди, но за мен скритият фаворит за Купата и в шампионата е Спартак, стига да успее да разгърне целия си потенциал“, отбеляза Дечев.

Тагове: Ямбол, Тони Дечев, Купа на България