Черноморец даде само част на ЦСКА по пътя към Топ 4 на Купата

(сн. БФБ, Краси Веселинова)
15-03-2024 22:21 | Мария Маринова, пратеник на BGbasket.com в Бургас

Без изненади завършиха четвъртфиналите в турнира за Купата на България при мъжете, след като и последният отбор от поставените Черноморец си гарантира място в Топ 4. Лидерът в шампионата се наложи над ЦСКА с 92:66 за радост на феновете си в „Арена Бургас“.

Баскетболистите на Васил Евтимов имаха някои проблеми през първото полувреме, но много силна игра след почивката им донесе категоричния успех.

Съперник на победителите от този мач в утрешните полуфинали ще бъде Рилски спортист. Другата двойка противопоставя Балкан и Спартак Плевен.

Домакините бяха в пълен състав, като групата за днешния мач се завърнаха възстановяващият се от травма в последните мачове Христо Захариев и отсъстващият повече от три месеца заради визови проблеми Тони Троша. На линия за съперника пък бе Александър Радукич.

Двубоят започна с много ниска резултатност. Черноморец поведе със 7:2 на старта, но постепенно започна да бърка все по-често и да прави пропуск след пропуск, което позволи след десет минути игра ЦСКА да обърна за 19:12.

Проблемите за бургаския тим се усложниха още повече и от бързото натрупване на нарушения на Травис Макконико. Той вече висеше с три в началото на втория период, но погрешно изписване на сметката му и на четвърто такова за кратко, нажежи страстите и предизвика остра реакция от щаба на домакините. Гостите на няколко пъти повеждаха с 8, но най-силното оръжие за Черноморец – играта под коша, отново даде резултат и на почивката тимът обърна за 34:31.

Баскетболистите на Росен Барчовски за кратко отново поведоха след паузата, но след това съперникът им взе инициативата и преди последната четвърт вече имаше внушителна преднина – 61:43.

Подемът в играта на Черноморец продължи и разликата мина границата от 20, като до края тимът нямаше проблем да спечели убедително. В заключителните минути шанс за изява получиха и по-младите момчета, а две поредни тройки на навършващия след броени дни Максим Чоков вдигнаха на крака феновете в залата.

Травис Макконико бе най-резултатен за успеха с 15 точки. Андрей Иванов има 11, а по 10 добавиха Шон Смит (8 борби, 8 асистенции) и Христо Захариев.

За ЦСКА Александър Радукич завърши с 16 точки и 7 борби, Васил Бачев реализира 14, с по 10 са Виктор Гергов и Георги Боянов.