Балкан отива с мисълта за финал в Бургас

14-03-2024 14:15 | BGbasket.com

Балкан отива в Бургас с мисълта да изиграе три мача в турнира за Купата на България. В редиците на действащите шампиони на Sesame НБЛ няма контузени играчи, а на четвъртфиналите ще срещнат Черно море Тича. Старши треньорът Небойша Кнежевич е на мнение, че нито един отбор не отива да си тръгне още след първия мач, но се надява „зелените“ да се представят добре. Ето какво каза той и част от играчите пред botevgrad.com:

Надпреварата за Купата на България винаги е непредвидима. Никой не отива, за да загуби още в първия мач. Радостното е, че всички играчи са здрави. Естествено, че Балкан отива в Бургас да изиграе три мача. Вече сме в добър ритъм на подготовката, който бе нарушен до известна степен от мачовете на националния отбор, където бяха Димитър Димитров и Йордан Минчев. Ще бъде трудно, но се надявам, че ще се представим добре“, отбеляза Кнежевич.

Очакванията на Николай Грозев са ботевградският тим да завоюва трофея в Бургас и да бъде сред изненадите на Финалната осмица.

Моите очаквания, а и не само моите, ако има възможност, да спечелим Купата. Това са нашите очаквания и се надявам да ги постигнем. Тръгваме по-рано, за да тренираме в часа на мача, защото играем първи в петък. Мач с мач не си прилича, победихме Черно море преди дни във Варна, но не беше лесно, защото първото полувреме бе равностойно. След това вдигнахме разликата, но срещата от Финалната осмица ще е съвсем различна. Четвъртфиналът е най-трудният мач на един такъв турнир. Надявам се да не сме сред изненаданите отбори, а ние да сме тези, които да изненадат със спечелването на трофея“, сподели Грозев.

От своя страна Димитър Димитров бе лаконичен. Капитанът на „зелените“ също се надява те да играят минимум финал.

Очаквам да стане доста напрегнат, интересен турнир и с тежки мачове през цялото време. Всички сме здрави, надявам се да се държим така до неделя, включително. Да покажем една здрава и мъжка игра. Каквото стане“, коментира Димитров.

Йордан Минчев отбеляза, че липсата на Балкан сред фаворитите е по-добре за отбора.

Това е турнир, който не е лесен. Очаквам да се случат изненади, да няма лесни мачове, особено след първата фаза. Надявам се отборът, който е по-подготвен, фокусиран и има по-дълга ротация, да бъде на финал. Черноморец играе доста колебливо в последните мачове, това не означава нищо, но на един такъв турнир се случва всичко. По-хубаво е, че ние не сме фаворит, защото върху него има повече напрежение. Такъв е случаят при домакините, Рилски спортист също се води за един от тимовете, гласени за финал, така че колкото повече не спрягат името на Балкан, толкова по-добре за нас.

Ще играем с Черно море в първия мач, който е малко в неудобен час, но смятам, че сме готови и знаем какво може този тим. Ще направят някои промени, които не мисля, че ще ни изненадат толкова и предполагам, че ще успеем да спечелим“, заяви Минчев.

Именно Балкан и Черно море ще поставят начало на Финалната осмица, която ще се състои от 15 до 17 март в „Арена Бургас“. Четвъртфиналът между двата отбора ще стартира от 13:00 часа.

Тагове: Балкан, Небойша Кнежевич, Купа на България, НБЛ - мъже