Милър-Макинтайър и Баскония подчиниха Барселона в Испания (видео)

(сн. Baskonia/twitter)
11-03-2024 10:25 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Баскония стопираха своята негативна серия от три поредни грешки стъпки в Лига Ендеса. Американецът с български паспорт и неговите съотборници сразиха Барселона със 103:96 в мач от 24-ия кръг, който се изигра във „Фернандо Буеса Арена“.

Съставът на Душко Иванович има на сметката си 13 победи и 11 загуби, като продължава да заема деветото място във временното класиране на испанския елит. На 16 март (събота) Милър-Макинтайър и компания ще домакинстват на Гранада.

Двата отбора често си разменяха инициативата през дебютната част, а след нейния край домакините измъкнаха аванс от 4 точки. Равностоен се оказа и вторият период, но в крайна сметка баските намериха начин отново да разместят пластовете и да фиксират 50-42 в своя полза на голямата почивка.

Тимът от Витория-Гастейс продължи в същия дух и при подновяването на играта, повеждайки с 12 точки в края на предпоследната част. Гостите показаха, че не са се предали във финалната десетка и интригата се завърна с пълна сила, но домакините не се огънаха и се постараха да зарадват своите фенове.

Милър-Макинтайър попадна в стартовата петица и допринесе за триумфа на баските. Българският национал изигра скромен мач за своите възможности. Гардът завърши с 4 точки, 4 асистенции и 2 откраднати топки за 23 игрови минути. При стрелбата си той бе 2/4 от средна дистанция и 0/3 зад дъгата.

От неговите съотборници Маркъс Хауърд изригна с впечатляващите 37 точки, включително и с 8 точни шута отвъд дъгата. Матю Костело наниза 23.

Джабари Паркър отвърна за каталунците с 21 точки.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Баскония