Монтана 2003 прекъсна негативната серия срещу Рилски спортист

(сн. БК Монтана 2003)
09-03-2024 19:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 прекъсна негативната серия срещу Рилски спортист при жените. След четирите поредни загуби от този съперник във всички турнири баскетболистките на Преслав Пешев го победиха убедително в зала „Младост“ със 79:60 в мач от Първата четворка в женската А група.

С успеха двата отбора се изравниха с баланс 4-3 във временното класиране, като в следващия кръг Монтана 2003 ще гостува на Локомотив София, а Рилски спортист ще приеме Берое Стара Загора.

След размяна на кошове в началото на срещата, домакините взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 20:12. Те умело се възползваха от многото грешки на опонента си и на почивката се откъснаха с 48:23 след 20 точки на Тери Батъл.

Играта бе много по-равностойна след паузата, но Монтана 2003 поддържаше комфортния си аванс и преди последната четвърт бе напред с 68:41. Тимът на Маргарита Маринкова спечели заключителната част, но без това да може да промени крайния изход.

Целият титулярен състав на домакините завърши с двуцифрен точков актив, като над всички бе Тери Батъл с 27 точки и 12 борби, а дабъл-дабъл направи и Тея Робинсън – 15 точки и 11 асистенции.

За съперника Деница Манолова се отчете със 17 точки и 15 борби, 13 има Тия Чеймбърс.