Шампион 2006 с категорично представяне срещу Академик

(сн. Шампион 2006/Facebook)
09-03-2024 16:24 | BGbasket.com

Шампион 2006 продължава да няма спиране във Втората четворка на женската А група и постигна пета последователна победа. Момичетата на Ирена Колева не дадоха никакви надежди на Академик Пловдив след категоричното 101:42 в мач от петия кръг. В зала „Триадица“ столичният тим обезсмисли интригата още през първото полувреме и до края нямаше никакви проблеми да спечели, за да нанесе втора поредна загуба на пловдивския отбор във втория етап от първенството.

Шампион остава едноличен лидер в подреждането с пълен актив от пет успеха. От своя страна баскетболистките на Елена Петрова са трети с две победи и три загуби. Следващият мач за столичния тим ще бъде на 16 март, когато ще гостува на Шоутайм, а седмица по-късно Академик ще бъде домакин на Дунав Русе.

Точните стрелби на Анджела Стамболян, Ема Динчева и Елена Драгоева дадоха достатъчно предпоставки на домакините да си осигурят двуцифрена разлика още в началото. Гостите трудно намираха аргументи да отговорят, а Стамболян, Динчева и Драгоева изстреляха столичният тим с 23 точки след 10 минути игра.

Георгиева и Стамболян не се отказаха от мисълта да създават проблеми на пловдивската защита и през втората част, както и да осигурят още по-внушителна преднина. Отборът от Пловдив само с един кош за целия втори период и това се оказа достатъчно за Шампион на поведе с 69-17 на голямата почивка.

През второто полувреме не се случи нищо интересно и двата отбора доиграха мача.

Анджела Стабмолян даде тон на победителките с 24 точки, 8 борби, 6 отнети топки и 4 тройки. Ема Динчева записа 19, 9 борби и 7 асистенции, Елена Георгиева има 18, 7 овладени под двата ринга топки, 8 завършващи паса и 13 откраднати топки. Елена Драгоева остана със 17, 6 овладени под двата коша топки и 7 завършващи паса, Валерия Стойчева завърши с 10 точки и 7 борби.

Анастасия Калева отсрами Академик с 20 и 5 борби.