Берое Стара Загора с очаквана победа в женската А група

(сн. facebook.com/Beroewomen)
04-03-2024 15:37 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се върна на победния път в женската А група. След поражението от Монтана 2003 в събота, днес тимът очаквано надви убедително младия състав на Локомотив София със 78:48 в мач от Първата четворка, изигран в зала „Общинска“ в Стара Загора.

След този двубой Берое е с баланс 6-1, докато Локомотив остава на дъното без успех до момента в тази фаза на шампионата.

След кратка размяна на кошове на старта, домакините отбелязаха 20 безответни точки и след десет минути игра дръпнаха с 26:6. Те имаха солидно присъствие под коша и на почивката водеха още по-убедително – 47:17, като още през първото полувреме треньорите и на двата тима бяха завъртяли пълните си състави.

Резултатността спадна непосредствено след паузата, но макар Локомотив да спечели третата част, преди заключителния период предимството за съперника още бе внушително – 56:33. До края Берое поддържаше комфортен аванс и спечели убедително.

Домакините овладяха 54 борби срещу 28, откъдето дойде и най-голямата разлика.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за победителите с 19 точки, 11 има Евгения Нацкина (9 борби).

За столичния тим Магдалена Георгиева реализира 16 точки, 12 има Ренета Димитрова.