SESAME

Левски избухна с 91 точки и удари Академик Пловдив

(сн. НБЛ, архив)
02-03-2024 19:54 | BGbasket.com

Левски постигна хубава победа на старта на Втора шестица в Sesame НБЛ след 91:82 като гост на Академик Пловдив.

Едва за втори път този сезон "сините" вкараха над 90 точки, а общо за четвърти минаха и кота 80.

Двубоят бе изключително равностоен от самото начало, въпреки че домакините стартираха със 7-0. След това в първата част се мина през размени на водачеството, а една тройка на Ранел Къмингс даде аванс от точка на Академик след 10 минути.

Левски имаше леко предимство за кратко във втория период и поведе с 6 точки, но не успя да увеличи аванса си.

Близо четири минути Академик заложи на стрелба от тройката, и това остави пловдивчани близо до съперника, с 6 тройки за 16 минути.

Димитър Маринчешки обаче доминираше отново за гостите, намиран на позиции от съотборниците си, той завърши първото полувреме със 17 точки.

Отново страхотната стрелба за Академик стопи изоставането на домакините и те успяха да се оттеглят с точка аванс на почивката - 47:46.

След подновяването на играта отново двата тима се бяха захапали кош за кош, а пловдивчани нанизаха три тройки за пет минути, и имаха 10 точни далечни шута в средата на третия период.

Мина се през половин дузина размени на водачеството и в тази четвърт, но тройка от волейболната линия със сирената за край на Лъчезар Димитров даде преднината за Левски - 70:67.

"Сините" повториха най-голямата си преднина в мача от 7 точки на старта на последната десетка, а след пет поредни точки на Димитров разликата скочи до 9.

В средата на четвъртата част вече Левски успя да използва момента и да реши доста от нещата в своя полза с агресивна защита и се откъсна с цели 13 точки напред, с пет поредни на Момчил Кадиев, и тройка на Марио Боянов.

Академик не се отказа да гони противника, също направи добри защити и резултатът бе стопяване на половина на пасива. Пловдивчани обаче пропуснаха няколко добри възможности, вкючително и след техническо нарушение за Левски.

На другия полюс Левски се възползва от всички свои шансове, които си извоюва, и заслужено се поздрави с победата.

Маринчешки завърши с 24 точки и 8 борби за успеха, по 15 добавиха Лъчезар Димитров и Асен Великов, и двамата с по 6 асистенции. 13 добави Момчил Кадиев и 10 - Максим Бочев.

Левски направи само пет грешки за целия мач.

23 за Академик отбеляза Ренел Къмингс, 17 и 10 борби добави Джъстин Маккол.