Световният шампион с лесна победа преди визитата в България

(сн. FIBA.basketball)
22-02-2024 23:30 | BGbasket.com

Световният шампион Германия започна битката в евроквалификациите с победа над Черна гора с 85:61.

В групата на България, Бундестимът оглави класирането с комфортния успех.

Само след 3 дни Германия пристига за мач в Ботевград срещу нашия тим.

Немският състав взе добър аванс още след първата част, след 28:10, а във втория период поддържаше разликата.

Почивката дойде при 47:30, въпреки проблясъци от Черна гора, но и след паузата дълго време инициативата оставаше за домакините.

Черногорците си върнаха надеждата в края на третия и началото на последния период, когато след 11-0 скъсиха до шест точки дистанцията.

Германия отговори с бърза своя поредица от 8-0 и с това попари устрема на гостите.

Оскар да Силва единствен от германците игра повече и бе най-резултатен с 19 точки. По 13 добавиха Луис Олинде и Малте Делоу.

Кандрик Пери вкара 16 за Черна гора, Неманя Радович добави 13 и Владимир Михайлович - 10.