Балкан спря негативната серия след баскетболен празник в Перник

17-01-2024 21:17 | BGbasket.com

Балкан победи Миньор 2015 с 85:67 в дългоочакваното откриване на обновената след месеци на ремонтни дейности зала „Борис Гюдеров“ в Перник.

Домакините създадоха истински баскетболен празник със специална програма и много забавления и изненади за зрителите, които пък бяха изпълнили до краен предел съоръжението, създавайки невероятна атмосфера. На трибуните бяха и много официални гости, включително президентът на Българската федерация по баскетбол Георги Глушков. Двубоят пък започна с изпълнение на химна на България.

Победата бе първа за новия старши треньор на Балкан Небойша Кнежевич, като така тимът спря серията от три поредни поражения и вече е с баланс 9-8, твърдо на петото място във временното класиране преди домакинството си на лидера Черноморец. Миньор 2015 пък е с 6-11 и му предстои визита на Берое.

В състава на „зелените“ се завърнаха Йордан Минчев и Николай Грозев, но извън групата остана новото попълнение Сюприйм Хана, който получи контузия още в дебютния си мач срещу Спартак Плевен през уикенда.

Майки Диксън вкара първите пет точки в мача, но последваха 12 поредни за Миньор 2015, включително три последователни тройки на Тошков, Аранитович и Ивкович. Това принуди Небойша Кнежевич да вземе прекъсване едва в средата на частта, но Балкан демонстрира доста по-точен мерник в следващите минути и след първата четвърт обърна за 22:19.

След нискорезултатно начало на втория период, гостите отново направиха силна серия и след като авансът им скочи и до 15, на почивката те водеха с 45:34 след 16 точки на Майки Диксън до момента. Силно за Миньор 2015 пък стартира Александър Милов, реализирал 11.

Играта стартира кош за кош след паузата, но ботевградският тим демонстрира много точен мерник под коша за разлика от опонента си и преди заключителната четвърт се откъсна с 69:44.

Баскетболистите на Георги Младенов спечелиха последната част, разликата вече бе твърде голяма, за да може да промени изхода на срещата, а до края и двамата треньори дадоха шанс за изява и на някои от по-младите момчета в съставите си. Въпреки поражението, феновете на Миньор продължиха да скандират и да подкрепят отбора си и след сирената за край на срещата.

По 20 точки за победителите отбелязаха Майки Диксън (12 асистенции) и Георги Герганов. С по 18 се отчетоха Йордан Минчев (10 борби) и Димитър Димитров (8 борби).

За Миньор 2015 Александър Милов реализира 21 точки, с 11 е Данило Аранитович.