Шампион 2006 с втора победа срещу Шоутайм за по-малко от 24 часа

(сн. Румен Рамунски)
14-01-2024 11:51 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа втора победа срещу Шоутайм в рамките на по-малко от 24 часа. В отложен мач от седмия кръг столичният тим надви своя съперник със 100:60 отново в зала „Триадица“.

Срещата бе последна и за двата тима от първия етап в женската А група, но на практика бе без значение за класирането, тъй като и двата ще продължат участието си във втората четворка.

Двубоят започна с поредица от размени на водачеството, а след десет минути игра Шампион 2006 водеше с 19:17. Ключова се оказа втората част, която отборът на Ирена Колева спечели с 21 точки разлика и на практика предреши всичко в своя полза, като до края направи успеха си още по-изразителен.

Шампион 2006 вкара 68 от точките си под коша срещу едва 32, отбеляза повече наказателни удари (20/35 срещу 9/16) и макар да допусна 25 грешки, съперникът направи много повече – 42.

Всички титуляри за победителите завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатна бе Анджела Стамболян с 20 точки, като тя записа още 7 борби, 5 асистенции, 8 откраднати топки и 5 грешки. Валентина Веселинова добави 19 точки.

За варненския тим с 16 точки, но и 9 грешки, е Валентина Ангелова. Виктория Георгиева отбеляза 11 точки с 6 грешки.